Jak na to jdu já?

Prodej

 • Návštěva nemovitosti - nejprve si jdu nemovitost nezávazně prohlédnout, abych ji poznal a vůbec věděl, o čem je řeč. Následuje předběžné přednesení postupu prodeje, případně pořízení prvotních fotografií, sbírání podkladů.
 • Zpracování odhadu tržní ceny zdarma – mé doporučení výše ceny z hlediska rychlosti prodeje, metoda srovnání tržních cen a dohoda o podmínkách prodeje – nastavení postupu, ceny, provize atd.
 • Příprava inzerce – začíná pořízením fotografií (nejlépe uklizené nebo vystěhované nemovitosti), následná úprava fotografií, pořízením video-záběrů, stříháním video-prohlídek, tvorba kampaně na internetu, plachty, bannery. Všechny nemovitosti inzeruji na třech desítkách realitních serverů, seznam těch největších je dole pod tímto textem.
 • Vyhledávání zájemců, zajišťování komunikace a organizace prohlídek – nejdůležitější je časová flexibilita, možnost vyjít vstříc zájemcům v jejich časových možnostech. Pozor, NE každý klient musí nutně na prohlídku přijít, někteří „turisté“ ani sami nevědí, co chtějí a tedy jejich návštěva může být jen ztrátou čau obou stran. Také jinak na nemovitost pohlíží zájemce při první prohlídce, nebo ten, který je již v několikáté nemovitosti a vlastně jde „najisto“. Tím zásadním je vždy, aby se zájemci při prohlídce cítili dobře. Já osobně mám rád světlo a teplo a vím, že většina klientů také.
 • Rezervační smlouva - v případě vyhledání vhodného zájemce připravuji trojstrannou rezervační smlouvu, kterou podepisuje Prodávající, Zájemce a Zprostředkovatel a ve které se zavážeme ke lhůtě podpisu kupní smlouvy. …Protože „Co je psáno, to je dáno“ a hlavně v dnešní době slibů se spoléhám opravdu až na jistotu uhrazení závazné zálohy.
 • Zpracování smluvní dokumentace – v tuto chvíli zadávám u některého z našich advokátů přípravu smluvní dokumentace, tedy kupní smlouvy, úschovní smlouvy, návrh na vklad do katastru nemovitostí, případně jiné dokumenty, dle obsahu konkrétního případu.
 • Podpis smluv, katastr – v případě úspěšného vyladění znění smluv, schválení hypotéky kupujícímu, prostě ve chvíli, kdy je vše připraveno přichází konečně samotný podpis těchto dokumentů. Alespoň na smlouvách, které jdou do rukou katastrálnímu úřadu, je nutný úředně ověřený podpis, což zajišťují naši advokáti.
 • >Předávací protokol + Výplata kupní ceny ve chvíli úspěšného zápisu vkladu vlastnického práva do katastru nemovitostí přichází chvíle výplaty kupní ceny prodávajícímu a také předání samotné nemovitosti k užívání. Je třeba připravit předávací protokol o stavu a vybavení nemovitosti a hlavně převodní formuláře na energie (elektřina, plyn atd.)

Pronájem

 • Návštěva nemovitosti = nejprve si jdu nemovitost nezávazně prohlédnout, abych ji poznal a vůbec věděl, o čem je řeč. Následuje předběžné přednesení postupu prodeje, případně pořízení prvotních fotografií, sbírání podkladů.
 • Zpracování odhadu tržní ceny zdarma – mé doporučení výše ceny z hlediska rychlosti prodeje a dohoda o podmínkách prodeje – nastavení postupu, ceny, provize atd.
 • Zpracování inzerce – pořízení a úprava fotografií, kampaně na internetu, plachty, bannery. Všechny nemovitosti inzeruji na třech desítkách realitních serverů, seznam těch největších je dole pod tímto textem.
 • Vyhledávání klientů, zajišťování komunikace, Organizace prohlídek – nejdůležitější je časová flexibilita, vyjít vstříc zájemcům ve chvíli, kdy oni mohou na prohlídku je velmi důležité. Pokud totiž s nimi nejdu hned, na budoucí týden to již nemá smysl. Většinou do té doby seženou bydlení jinde, doba je dnes velmi rychlá.
 • Rezervační smlouva – po jejím podpisu přichází na řadu lustrace budoucích nájemníků v rejstřících (exekuce, insolvence, bydliště na úřadu, osoby hledané policií ČR, nedoplatky na pojišťovnách a FÚ) Ve chvíli uhrazení rezervačního poplatku vím, že zájemce to myslí opravdu vážně.
 • Příprava nájemní smlouvy – ještě v den uhrazení rezervace posílám do emailu všem stranám návrh (pod)nájemní smlouvy s předávacím protokolem, až si všechny strany smlouvu projdou a odsouhlasíme společně její znění, nastává
 • Podpis smlouvy a předání nemovitosti – ideálně fyzicky přímo v nemovitosti, kde máme možnost sepsat faktický stav, vybavení, stavy měřidel, počty klíčů, atd.
 • No a samozřejmě také myslím za všechny strany na termíny ukončení platnosti smluv a automaticky připravuji dodatky k prodloužení (pod)nájemních smluv, případně formuláře na ukončení a celý postup hledání nového nájemce může začít znovu.

Hlavní inzertní servery:

logo-sreality      logo-idnesreality        logo-annonce      logo-ceskereality      logo-realitymix    logo-realhit    logo-eurobydleni        logo-viareality      logo-ulovdomov       logo-byty.cz       logo-inzercereality       logo-realitnieso    podpis      logoRKCRmale         logo-dbp      logo-videobydleni_300